Bu sene 10. yılını kutlayan Big Bang’de yeniden öncü teşebbüsler sahne alacak - HABER5HABER5

21 Ekim 2021 - 17:05

Bu sene 10. yılını kutlayan Big Bang’de yeniden öncü teşebbüsler sahne alacak

Yenilikçi, çığır açıcı proje ve teknolojilerin; kendi yolunu çizen, muhtaçlıktan yola çıkarak tahlil üreten teşebbüslerin adresi olan Big Bang …

Bu sene 10. yılını kutlayan Big Bang’de yeniden öncü teşebbüsler sahne alacak
Son Güncelleme :

12 Ekim 2021 - 23:36

Yenilikçi, çığır açıcı proje ve teknolojilerin; kendi yolunu çizen, muhtaçlıktan yola çıkarak tahlil üreten teşebbüslerin adresi olan Big Bang’de bu yıl “Öncüler” mottosu hâkim olacak. İzleyicilere eşsiz bir online tecrübe sunmaya hazırlanan Big Bang’de 20 teşebbüs sahnede sunum yaparken; birbirinden farklı dallara tahlil üreten yaklaşık 90 teknolojik teşebbüsün standı online olarak ziyaret edilebilecek.

İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek tarafından gerçekleştiren; dünyadan ve Türkiye’den en düzgün girişimcileri ağırlayan Big Bang Start-up Challenge için geri sayım başladı. Bu sene 10’uncu yaşını kutlayan Big Bang Start-up Challenge, 2 Aralık 2021 Perşembe günü online olarak gerçekleştirilecek.

Dünyadaki kuluçka merkezleri ortasında birinci 5’te gösterilen İTÜ Çekirdek, bugüne kadar olduğu üzere, bu yıl da “öncü” teşebbüsleri kamuoyu ile buluşturacak.

Geçtiğimiz sene 54 milyon TL’lik kaynağı teşebbüslere ulaştıran Big Bang’in, kendi rekorunu kırarak bu yıl çok daha büyük bir kaynak yaratması bekleniyor. Teknoloji, girişimcilik ve inovasyon odaklı binlerce izleyici bigbang2021.itucekirdek.com adresinden bu heyecana ortak olacak.

TEŞEBBÜSLERİN TOPLAM DEĞERLEMELERİ 2,8 MİLYAR TL’YE ULAŞTI

İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi kurulduğu günden bu yana 3 bin teşebbüse ve 6 bin 500 girişimciye takviye verdi. Sadece 2021 yılında onlarca farklı ülkeden ve Türkiye’nin 81 vilayetinden müracaat alan İTÜ Çekirdek’in 10 yılda desteklediği teşebbüsler 320 milyon TL’nin üzerinde yatırım aldı. Teşebbüslerin toplam değerlemeleri 2,8 milyar TL’yi, toplam ciroları ise 370 milyon TL’yi aştı.

BİG BANG ONLARCA MUVAFFAKİYET ÖYKÜSÜNE ŞAHİTLİK ETTİ

10 yıl içerisinde İTÜ Çekirdek takviyesiyle projelerini geliştiren yüzlerce teşebbüs, Big Bang’de ivmelenerek küresel muvaffakiyet öyküleri yazdı. Bu teşebbüsler ortasında cirosunun yüzde 85’i yurt dışından gelen; eserini MIT’ye satan; 40’dan fazla ülkeye distribütörlük ağı kuran; Silikon Vadisi’nden yatırım alan; kesimlerin değişmesine sebep olan; unicorn olmaya çok yakın teşebbüsler bulunuyor. Big Bang 2021’de de yeniden geçmiş yıllarda olduğu üzere çok konuşulacak öncü teşebbüslerin doğması bekleniyor.

TÜRKİYE’YE BEDEL KATAN PAYDAŞLAR

İstanbul Sanayi Odası, Elginkan Vakfı’nın Elmas Paydaş; İstanbul Büyükşehir Belediyesi-İstanbul Planlama Ajansı ve Otomotiv Sanayisi İhracatçılar Birliği (OİB)’nin Platin Paydaş; Teknoloji ile Üretelim, EnerjiSA, AgeSA, Agito, Anadolu Efes, AKSigorta, AXA Sigorta, Elder, Ford Otosan, HDI Sigorta, Teknasyon, Türkiye Sigorta ve Yapı Kredi Teknoloji’nin Altın Paydaşları ortasında yer aldığı İTÜ Çekirdek’in Türkiye’ye kıymet katan, omuz omuza vermiş 40’ı aşkın paydaşı bulunuyor. Paydaşların takviyesi ile İTÜ Çekirdek teşebbüsleri; kesimin kalbinden başkanlar ile buluşup mentorluk alıyor, yatırım ve satış sonlanan iş birliği görüşmeleri yapıyor.

Aktiflikle ilgili ayrıntılı bilgi ve kayıt için; bigbang2021.itucekirdek.com/

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.