Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa ve öğrenci yurdu açıklaması - HABER5HABER5

21 Ekim 2021 - 17:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni anayasa ve öğrenci yurdu açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 27. Devir 5. Yasama Yılı’nın birinci TBMM Küme Toplantısı’nda …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni anayasa ve öğrenci yurdu açıklaması
Son Güncelleme :

06 Ekim 2021 - 15:24

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 27. Devir 5. Yasama Yılı’nın birinci TBMM Küme Toplantısı’nda milletvekillerine seslendi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Geçtiğimiz yasama periyodunda sahiden çok çalıştınız. Bundan sonra hem Meclis’te hem de şehirlerinizde birebir çabayla yolunuza devam edeceğinize inanıyorum. Bu Meclis, ulusal çabayı zafere taşımıştır, Cumhuriyetimizi kurmuştur.

YENİ ANAYASA İLETİSİ: YASAMA YILI BİTMEDEN SONUCA ULAŞTIRABİLİRİZ

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ahengi en üst noktaya çıkardık. Bu Meclis birinci sivil anayasayı da yapacaktır. Öteki partilerin anayasa teklifleriyle kendi hazırlıklarımızı uzlaştırabilirsek, yasama yılı bitmeden Meclis bünyesinde bu işi sonuca ulaştırabiliriz. Öteki partilerin anayasa tekliflerini kamuoyuna açıklamaları gerekiyor. Günü kurtarmak için aklına geleni söyleyenden siyaset adamı olmaz.

”İLK 4 MADDEYİ DEĞİŞTİRME FİKRİ CHP’NİN İRADESİ Mİ, YOKSA KILIÇDAROĞLU’NUN FİKRİ Mİ?”

Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor ‘Gerekirse birinci 4 maddeyi de değiştiririz’ diyerek çabucak PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor. Anayasanın birinci 4 unsurunu değiştirme fikri CHP’nin iradesi midir yoksa Kılıçdaroğlu’nun şahsî fikri midir? Şayet bu CHP’nin kurumsal iradesiyse ortada ülkemiz açısından çok vahim bir sorun var demektir. CHP, HDP’nin vesayetine girmiş demektir. Yok o denli değilse Kılıçdaroğlu’nun kendi görüşüyle karşı karşıyayız demektir. Tarih, CHP üzere Cumhuriyetin en eski partisini, HDP üzere bir terör örgütü kuklasının buyruğuna verenlerden elbette hesap soracaktır.

”HANGİ ZORLUKLARLA GELİNDİĞİNİ UNUTAMAYIZ”

Yoklukların yoksullukların Türkiye’sinden bölgesinin ve dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline hangi zorluklarla gelindiğini mutlaka unutamayız. 2023, yalnızca Cumhur İttifakı eliyle büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasının değil, tıpkı vakitte muhalefetin bu prangadan kurtuluşunun muştusunu alacağımız yıl olacaktır.

”HDP, BU HANIMEFENDİYİ VETO ETMİŞTİR”

Bir de CHP’nin başını çektiği ittifakın ortağı ve onun başını çektiği hanımefendi var. HDP’nin Millet İttifakı’nın ortağı olduğu inkarı mümkün olmayan bir gerçek. UYGUN Parti’nin bu gerçeğe kör kalması artık sürdürülebilir değildir. Başbakanlığa talip olması bu trajikomik imaj ile ilgilidir. HDP tarafı hanımefendinin cumhurbaşkanlığı adaylığını kabul etmediğini açıklamıştır. HDP, Millet İttifakı’ndaki zımnî paydaşlık hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir.

”AKŞENER HAYALİ BİR MAKAMA TALİP OLDU”

Meral Akşener, hayali bir makama talip oldu. Gavurun kılıcını çalan bir anlayışla yapılan işin ismi muhalefet değil, taammüden bu ülkeye ve bu millete düşmanlıktır.

”BAY KEMAL UYUŞTURUCU ARIYORSAN AYNAYA BAK”

Bay Kemal, şayet uyuşturucu arıyorsan aynaya bak. AK Parti çatısı altında uyuşturucuyla iştigal eden insan bulamazsın, bu türlü bir iftirayı AK Parti’ye atamazsın.

”KILIÇDAROĞLU ULUSAL GÜVENLİK SORUNU HALİNE DÖNDÜ”

Bu kişi artık ulusal güvenlik sorunu haline dönüşmüştür. Türkiye’de bir iktidar sorunu yoktur ancak önemli bir muhalefet sorunuyla karşı karşıya olduğumuz gerçektir. Nerede bir dikili taşınız var? Ankara, İstanbul büyükşehir belediyelerini kazandınız. Asfaltlarını yenileyemiyorsunuz, asfaltlarını. Çukurlardan geçemiyoruz. Nerede belediye?

”BAY KEMAL SENİN AKLIN BU İŞLERE ERMEZ”

İstanbul’da Merkez Bankası binası yapıldı. 72 kat. Çıkmış ‘Göreve geldiğimde orayı öğrenci yurdu haline dönüştüreceğim’ diyor. Merkez Bankası’nı oraya taşıyacağız. Senin gücün oraya yetmez. Aklı erse New York’ta yaptığımız Türkevi’ni de yurt yapma kararını açıklayabilir. O da 36 kat. ‘Bu iktidar fabrika açmadı’ diyor. Geçen 26 fabrika açılışı yaptım. Senin aklın bu işlere ermez Bay Kemal. Sen aslında fabrika görsen diğer bir şey zannedersin.

ÖĞRENCİ YURDU AÇIKLAMASI: SORUNUN NEDENİ GEÇEN YILKİ VE BU YILKİ MÜRACAATLARIN ÜST ÜSTE BİNMESİ

Bugün burada bilhassa yurtlar sorunu üzerinde kısa da olsa durmak istiyorum. Bu yıl ortaya çıkan karmaşanın sebebi geçtiğimiz yıl ile bu yılın müracaatlarının üst üste binmesinin yol açtığı yoğunluktur. Türkiye’de dünyada en fazla öğrenci yurdu kapasitesine sahip ülkesidir. 110 bin kapasite daha ek edeceğiz. Türkiye’de 1 milyonun üzerinde yurt kapasitesi var. Almanya’da 290 bin, İspanya’da 91 bindir.

”ÜNİVERSİTELERİMİZİ TERÖR KILIKLILARA BIRAKAMAYIZ”

(Boğaziçi Üniversitesi Rektörü’nün protesto edilmesi) Kendi hocasına bile hürmeti olmayan bu tipleri öğrenci olarak kabul etmiyoruz. Adeta terörist tiplere art çıkılıyor. Üniversitelerimizi terör kılıklılara bırakamayız.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.