Gezgin köpek Boji dünya basının gündeminde - HABER5HABER5

25 Ekim 2021 - 14:11

Gezgin köpek Boji dünya basının gündeminde

Geçtiğimiz haftalarda toplu taşıma araçlarına binerek İstanbul’u turlamasıyla ünlenen köpek Boji, dünya basınının gündemine geldi. Tramvay …

Son Güncelleme :

07 Ekim 2021 - 14:12

Geçtiğimiz haftalarda toplu taşıma araçlarına binerek İstanbul’u turlamasıyla ünlenen köpek Boji, dünya basınının gündemine geldi.

Tramvay, metro ve metrobüste boji ismi verilen yere yatmayı sevdiği için Boji ismi verilen köpek ile ilgili dünya basınında, ”Gezilerini mikroçip ile kaydeden İstanbul belediye yetkilileri, köpeğin günde en az 29 metro durağına uğradığını, hatta deniz seyahatinde takip edildiğini, hafta sonu kentin açıklarında Adalar’a tatile çıktığını söylüyor” sözleri yer aldı.

Son haftalarda Türkiye’de ünlenen Boji, hem mikroçip hem taşınabilir uygulama sayesinde takip edilirken, gün içerisinde hangi durakta olduğu kolaylıkla tespit edilebiliyor. Boji’ye özel yapılan uygulama sırf Metro İstanbul Müşteri İlgiler Müdürlüğü’nün telefonunda yüklü.

Boji’nin en çok tercih ettiği sınır T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Sınırı olurken, bununla birlikte Anadolu yakasında en çok M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Çizgisini kullanıyor.

İşte dünyanın farklı kıtalarından Boji’yi gündeme taşıyan ülkeler:

FRANSA

ENDONEZYA

ARJANTİN

MEKSİKA

YUNANİSTAN

ROMANYA

İSVEÇ

İNGİLTERE

KANADA